Orgelconcerten 2022 César Franck & Tijdgenoten

Zondag 27 maart, 16.30 uur, Adventskerk, Alphen aan den Rijn
1. Inleiding Sander Zwiep en Leo van Rikxoort
2. César Franck: Fantaisie en ut Opus 16
* Poco Lento
* Allegretto Cantabile
* Quasi Lento
* Adagio
3. César Franck: Grande Pièce Symphonique  opus 17.
* Andantino serioso/Allegro non troppo e maestoso
* Andante/ Allegro/ Andante
* Allegro non troppo e maestoso

Zondag 24 april, 16.30 uur, Adventskerk, Alphen aan den Rijn
Concert fluit en vleugel, Sannie de Jongh en Simon Stelling

Zondag 22 mei, 16.30 uur, Adventskerk, Alphen aan den Rijn
Concert zang en vleugel, Martine Straesser en Simon Stelling

Zondag 19 juni, 16.30 uur, Adventskerk, Alphen aan den Rijn

Zondag 25 september, 16.30 uur, Adventskerk, Alphen aan den Rijn

Zondag 23 oktober, 16.30 uur, Adventskerk, Alphen aan den Rijn

Zondag 6 november, 16.30 uur, Adventskerk, Alphen aan den Rijn


Alphense Orgelzomer 2022, Adventskerk, Alphen aan den Rijn

APRIL

Programma 2 april, 12.30 uur: Simon Stelling

1) Concerto in D-dur naar Vivaldi, BWV 972   Johann Sebastian Bach (1685-1750)

* Allegro
* Larghetto
* Allegro

2) Uit Orgelsymphonie no. 1:                                    Charles-Marie Widor (1844-1937)

* Méditation
* Marche Pontificale

Programma 2 april, 16.00 uur: Simon Stelling

1) Orgelconcert no. 1 in g-moll, opus 4-1         Georg Friedrich Händel (1685-1759)

* Larghetto
* Allegro
* Adagio
* Andante

2) Uit Orgelsymphonie no. 2:                                    Charles-Marie Widor (1844-1937)

* Adagio
* Final

MEI

Programma 7 mei, 12.30 uur: Simon Stelling

1) Concerto G-dur, BWV 592                          Johann Sebastian Bach (1685-1750)

* Allegro assai
* Grave
* Presto

2) Uit de “Messe pour les couvents”:                François Couperin (1668-1733)

* Elévation
* Dona nobis pacem

3) Uit Orgelsymphonie no. 5:                                   Charles-Marie Widor (1844-1937)

* Toccata

Programma 7 mei, 16.00 uur: Simon Stelling

1) Orgelconcert “De koekoek en de nachtegaal”  Georg Friedrich Händel (1685-1759)        * Largo

* Allegro

2) Suite Gothique                                              Léon Boëllmann (1862-1897)

* Introduction
* Ménuet Gothique
* Prière à Notre Dame
* Toccata

JUNI  

Programma 4 juni, 12.30 uur: Robert Bezemer

1) Grande Pièce Symphonique                         César Franck (1822-1890)

* Andantino serioso / Allegro ma non troppo et maestoso
* Andante-Allegro-Andante
* Finale

Programma 4 juni, 16.00 uur: Simon Stelling

1) Orgelconcert opus 4 no. 2 in B-dur              Georg Friedrich Händel (1685-1759)

* A tempo ordinario e staccato
* Allegro
* Adagio e staccato
* Allegro, ma non presto

2) Trois pièces pour orgue                               Gabriël Pierné (1863-1937)

* Prélude
* Cantilène
* Scherzando de concert

JULI

Programma 2 juli, 12.30 uur: Alexander Schippers

1) Symphonie no. 1, opus 14                            Louis Vierne (1870-1937)

* Prélude
* Fugue
* Pastorale
* Allegro Vivace
* Andante
* Final

Programma 2 juli, 16.00 uur: Simon Stelling

1) Orgelconcert opus 4-4 in F-dur                    Georg Friedrich Händel (1685-1759)

* Allegro
* Andante
* Adagio
* Allegro

2) Uit Orgelsymphonie no. 3:                                    Charles-Marie Widor (1844-1937)

* Minuetto
* Marcia

AUGUSTUS

Programma 6 augustus, 12.30 uur: Neline Suiker

1) Marche Funèbre et Chant Séraphique           Alexandre Guilmant (1837-1911)

2) Praeludium en Fuga c-moll, BWV 549         Johann Sebastian Bach (1685-1750)

Programma 6 augustus, 16.00 uur: Simon Stelling

1) Orgelconcert opus 4 no. 5 in F-dur               Georg Friedrich Händel (1685-1759)

* Larghetto
* Allegro
* Alla Siciliana
* Presto

2) Uit Orgelsymphonie no. 4:                                    Charles-Marie Widor (1844-1937)

* Andante cantabile
* Scherzo
* Final

SEPTEMBER

Programma 3 september, 12.30 uur: Sebastiaan Wijland

1) Uit Orgelsymphonie no. 5:                                    Charles-Marie Widor (1844-1937)

* Allegro vivace

* Adagio

* Toccata

Programma 3 september, 16.00 uur: Simon Stelling

1) Orgelconcert opus 4 no. 6 in B-dur              Georg Friedrich Händel (1685-1759)

* Andante Allegro
* Larghetto
* Allegro moderato

2) Uit Orgelsymphonie no. 7:                                    Charles-Marie Widor (1837-1944)

* Moderato cantabile

3) Uit Orgelsymphonie no. 6:                                    Charles-Marie Widor (1837-1944)

* Allegro

Programma’s 10 september: Open Monumentendag/Nationale Orgeldag

St.-Bonifaciuskerk, 13.15 uur: Alexander Schippers speelt werken van Franck, Saint-Saëns en Vierne.
Adventskerk, 16.00 uur: OMD- SLOTCONCERT door Simon Stelling.
Programma: Pop op het Steinmeyer-orgel.
Programma zaterdag 17 september: presentatie van de nieuwe dubbel-cd van Simon Stelling op het gerestaureerde Steinmeyer-orgel

Aanvang 20.15 uur in de Adventskerk te Alphen aan den Rijn.
Programma zondag  25 september 16.30 uur, Adventskerk te Alphen aan den Rijn:
Concert in het kader van de Franckcyclus.
Programma:
Guilmant: Morceau de concert
Franck: Prélude Fugue et Variation
               Premier Choral
Alle septemberevenementen gratis toegankelijk in de 100-jarige kerk.